Konu ekşide paylaşılmış ordan direk buraya copy paste yapıyorum. Amaç bu tarz olayların olduğunu insanlara duyurmak ve bilinçlendirmek. 2 dk nızı ayırıp olayı okuyun lütfen.

Twitter’ da konu ile alakalı olarak murat ağırel tarafından son gelişmeler paylaşılmıştır.

linkhttps://mobile.twitter.com/AgirelMurat/status/1108428366426894337

--- spoiler ---

vicdanlarınıza sesleniyorum! küçük bir kız çocuğunun ve ailesinin verdiği hukuk mücadelesindeki feryadı duyun,duyurun dostlarım.. bugün davayı takip etmek için tarsus’a geldim..onlarca davada yargılanan ve bir o kadar davada da izleyici olan biri olarak yüreğim kaldırmadı..

konu hakkında daha önce yeniçağ gazetesindeki köşemde yazmıştım.e.s.12 yaşında kuran kursuna gittinde caminin imamı tarafından istismar ediliyor.çocuk yaşadıklarını unutmak için ilaç kullanıyor ve intihara teşebbüs ediyor.okulundaki rehberlik öğretmenine durumu anlatıyor

yapılan şikayet ile şahıs tutuklanıyor.adli tıp raporları ve kızın ifadeleri sabit. çocuğun ‘’olayın yaşandığı yerde pencere yok ‘’ ifadesinden sonra olay yerinde hemen pencere açılıyor.. deliller karatılmaya çalışılıyor .

bir avukat tarafından savunması yapılan şahıs serbest bırakılıyor.mahkeme halen devam ediyor.bugünkü duruşmada savcı sanığın tutuklanması yönünde mütalaa verdi.çocuğun avukatları da tutuklanmasını istedi.

ancak buna rağmen mahkeme başkanı talebi red etti..ara karardan sonra tutanaklara geçmeyen konuşmasında ‘’ beraat alması suçsuz olduğu anlamına gelmiyor.üst mahkemeye itiraz edebilirsiniz’’ dedi..mahkeme salonundaki herkes adeta dondu kaldı.

mahkeme 29 mart 2019 tarihi saat 13:30 a ertelendi.tüm avukatlar ve davayı izleyenlerde oluşan genel kanı sanıpın birdahaki duruşmada beraat edecek olması.

çocuk mahkeme çıkışı feryat etti artık.annesi akrabaları feryat etti bu karara... sayın bakan
@abdulhamitgul
mahkeme başkanı kararını alenen ilan etmiştir.davayı kapatmak istemektedir.bu aileye ve bu davaya lütfen sahip çıkınız.

davaya gelemiyorsanız dahi bu istismarı herkese duyurun ve üzerinin kapatılmasını engelleyin. hepinizin vicdanına sesleniyorum.lütfen kamuoyu oluşturmak için bizlere destek olun.gelebiliyorsanız 29 mart’ta ki duruşmaya gelin.

şahsın görevi bizleri ilgilendirmemektedir.lakin söz konusu bir kız çocuğunun istismarıdır.bu davanın kapatılmasına asla müsaade etmeyeceğiz.lütfen çocuğun ve ailesinin sesi olun.bu çığlığı duyurun... #tarsuscocugunasahipcik

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Daha ne çocuklar var bu durumda olan, biz sesi çıkan bir kişiyi duyuyoruz onuda twitter'dan oradan buradan duyuyoruz. Sesi çıkmayan, çıkamayan bir sürü çocuk var aslında. Böylelerine en ağır cezalar verilmesi gerekirken üstü kapatılıyor aman müslümanlık kötülenmesin deniyor. Sen böyle şeyleri bu insanların yanına bıraktığın için asıl böyle olaylar daha da artıyor, daha da kötüleniyor.

Daha ne çocuklar var bu durumda olan, biz sesi çıkan bir kişiyi duyuyoruz onuda twitter'dan oradan buradan duyuyoruz. Sesi çıkmayan, çıkamayan bir sürü çocuk var aslında. Böylelerine en ağır cezalar verilmesi gerekirken üstü kapatılıyor aman müslümanlık kötülenmesin deniyor. Sen böyle şeyleri bu insanların yanına bıraktığın için asıl böyle olaylar daha da artıyor, daha da kötüleniyor.
aynen ...İslama en büyük zararı başka din'e mensup insanlar değil ,''Müslümanızz' diyenler veriyor.... bu olayda X partisinden bi şahsın adı'da geçiyor,il yönetimin'de ...parti adı vermiyorum herhangi bi durumdan dolayı değil,bu olay'da bile siyasi polemiğe girmek isteyenler olabilir.

Yukarı Alt