Server
Efes
Takımı
Fenerbahce

"Ronin" Japon kültüründe efendisiz kalmış samuray savaşçılarına verilen isimdir. Lord Asano'nın himayesinde huzurlu bir hayat süren Ako halkı ve onların koruyucu savaşçıları olan samurayların düzeni, İmparator Shogun Tsunayoshi'nin Lord Kira eşliğinde ülkeye gerçekleştirdiği ziyaret ile alt üst olacaktır. Zira Kira'nın Asano için hain planları vardır. Diğer yandan melez Kai, Lord Asano'nın kızı Mika'yı imkansız ve tutkulu bir aşk ile sevmektedir. Ama Kira'nın planlarında hem Ako'yu hem Mika ele geçirmek vardır...
Carl Rinsch'in yönetmen koltuğuna oturduğu filmin senaryosunu Hossein Amini ve Chris Morgan beraber kaleme aldılar. Filmin başrollerinde ise Keanu Reeves, Hiroyuki Sanada ve Kô Shibasaki paylaşıyor.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Filme giden yorumlarını yazabilirmi , bende gitcektim imdb puanını 6.7 görünce vazgeçtim

Bence fena film değildi, benim tek beklentim(spoiler)
özelliğini daha çok yerde görebilmekti, veya daha fazla rage sahnesi olabilirdi, Keanu Reeves olunca insan o matrixteki heroic sahneleri arıyor, rage sahnelerini.
Bilmiyorum, o kadar kötü bir film değildi aslında. İzlenebilir, ama büyük umutlar beslemeyin.

Film 4 ya da 5 sahneden oluşuyor, gerisi tırt. Sinemaya gidip izlenecek bir film değil bence. Hobbit'e gitmediysen ona git.

Filme gittim, konusu güzel fakat uzakdoğu filmlerinden beklenilen aksiyon ve adrenalini bulamadım.

[ Mesaj mobilden gonderildi iPad ] mobile

Takımı
Besiktas
Hikayeyi gayet güzel yansıtmışlar herkesin şikayeti aksiyon az olması ve haklılarda fakat film geneli gayet iyi

Server
Efes
Takımı
Fenerbahce
Not: Filmin sonunda 47 Ronin'in hala mezarını her sene binlerce kişi ziyaret ediyor diye bir not düşmüşler.

Hikayesi gerçek kurgu iyi değil, İp Man'ı izlediyseniz o filmde Japonların Çin'i istilasını ve yapılan zulmü ne kadar iyi kurguladıklarını görmüşsünüzdür. Duygu aksiyon komedi hepsi var İp Man'da, hem gülüp hem ağlatıyor hemde sürükleyici. Ama 47 ronin o kadar başarılı değil duygulu sahnelerde duygulandıramıyor aksiyon sahnelerinde haz veremiyor.

[ Mesaj mobilden gonderildi iPad ] mobile

Yukarı Alt