Gameworld

Bilgiliyim
Tarihi:köyümü 1740larda musul yöresinden gelip yerleşen bayat türkmenleri kurmuşlardır.köyümüz türkmen kültür ve geleneklerini yaşatan bir köydür.milli ve manevi duyguları yüksek bir köydür.1890 LI yıllarda urfa karakeçili aşiretinden insanlarda gelerek köye yerleşmişler ve çalolar ismini kullanmışlardır.elazığ türkmen kültürü yaşanan bir köydür.köyümüzün yakınlarında bulunan Hanköyde zamanında ermenilerin yaşadığı söylenir.elhamdülillah köklerini kazımış atalarımız... :lol: :lol:

Kültür:kyümüzde elazığ türkmen kültürü yaşatılır.harput kültürüne bağlı köylerden biridir.türk islam gelenekleri hakimdir.türkçe konuşulur.

Coğrafya: Elazığ merkezine 21 km uzaklıktadır.

İklim: Köyün iklimi, karasal iklimi etki alanı içerisindedir.

Nüfus Yıllara göre köy nüfus verileri
2007
2000 161
1997 -

Ekonomi:Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.

Muhtarlık:Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

Seçildikleri yıllara göre köy muhtarları:

2004 - Haşim Bulut
1999 - haşim bulut
1994 -
1989 -kazim yıldız
1984 - kazim yıldız

Altyapı bilgileri:Köyde, ilköğretim okulu vardır ancak kullanılamamasının yanı sıra taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır

Exa

rank8
Çok güzel olmuş herkes böyle koysa ayrı bi başlıkta güzel olur aslında ^^

Bende yaklaşık 4-5 sene kaldım Elazığ'da.Güzel şehirdir.
@cH4cH4r0n
Herkez topic açsa Off topic amacından sapar.

Exa

rank8
Farklı bi yer açılsa demek istemiştim yanlış anlasıldıysa k.bakma :muck:

RiodeJaneiro

Öğretiyorum
Gameworld demiş ki:
Tarihi:köyümü 1740larda musul yöresinden gelip yerleşen bayat türkmenleri kurmuşlardır.köyümüz türkmen kültür ve geleneklerini yaşatan bir köydür.milli ve manevi duyguları yüksek bir köydür.1890 LI yıllarda urfa karakeçili aşiretinden insanlarda gelerek köye yerleşmişler ve çalolar ismini kullanmışlardır.elazığ türkmen kültürü yaşanan bir köydür.köyümüzün yakınlarında bulunan Hanköyde zamanında ermenilerin yaşadığı söylenir.elhamdülillah köklerini kazımış atalarımız... :lol: :lol:

Kültür:kyümüzde elazığ türkmen kültürü yaşatılır.harput kültürüne bağlı köylerden biridir.türk islam gelenekleri hakimdir.türkçe konuşulur.

Coğrafya: Elazığ merkezine 21 km uzaklıktadır.

İklim: Köyün iklimi, karasal iklimi etki alanı içerisindedir.

Nüfus Yıllara göre köy nüfus verileri
2007
2000 161
1997 -

Ekonomi:Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.

Muhtarlık:Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

Seçildikleri yıllara göre köy muhtarları:

2004 - Haşim Bulut
1999 - haşim bulut
1994 -
1989 -kazim yıldız
1984 - kazim yıldız

Altyapı bilgileri:Köyde, ilköğretim okulu vardır ancak kullanılamamasının yanı sıra taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır
cok güzel olmus kardes birde köyünüzden kendi çektin resimler filan eklesen müthiş olur

Yukarı Alt