- Resim Silinmiş.​

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Gaz Soğutma : [Özel Soğutucu (Soğutmax)]
Dezavantajları :

1.)Çok pahalı yaklaşık 500$
2.)Bu kadar düşük sıcaklıkta terleme sorunu.
3.)Patlarsa hem bilgisayar hemde sizde çok büyük şekil değişikliği
8O

sivi azot olayi mükemmel.

bizim profesörlerden biri zamaninda eski 386 lardan birini almis, fani sökmüs, iyice yalitmis, üstüne sivi azot dökmüs ve de calistirip 33 mhz'lik islemciyi 300 mhz'ye cikarmis, 2 saat full yüklenmis, sonra da kapatmis, bilgisayar hala saglammis. ama sivi azot da bir o kadar pahali.

extraloob demiş ki:
güzel bilgiler sabitledim canımcım.
Sabit için,teşekür ederim Okan abi...
belgther demiş ki:

bizim profesörlerden biri zamaninda eski 386 lardan birini almis, fani sökmüs, iyice yalitmis, üstüne sivi azot dökmüs ve de calistirip 33 mhz'lik islemciyi 300 mhz'ye cikarmis, 2 saat full yüklenmis, sonra da kapatmis, bilgisayar hala saglammis. ama sivi azot da bir o kadar pahali.
Güzel bir,örnek olmuş :P

Journalist

Aileden
çok teşekkürler çok işime yarıyacak özellikle benim pc de önceden sro oynarken pc yi dana gibi öttürüyodu hatta öyle fazla ses çıkarıyoduki gece açık bıraktığımda komşular şikayetci oluyodu sro yu bırakmamın bir nedenide o
makina yağı damlatma olayı mantıklı geldi deniycem :muck:

ARK0 demiş ki:
çok teşekkürler çok işime yarıyacak özellikle benim pc de önceden sro oynarken pc yi dana gibi öttürüyodu hatta öyle fazla ses çıkarıyoduki gece açık bıraktığımda komşular şikayetci oluyodu sro yu bırakmamın bir nedenide o
makina yağı damlatma olayı mantıklı geldi deniycem :muck:
Bişi değil.İşini görürse,ne mutlu bana...

haha benım pc nın 2 tarafıda açık full pc açık oldugundan açık tutuyorum + mını sogutucu var takıyorum fıse buzz gıbı oluyo makına yınede saol paylaşım için eline sağlk :mrgreen:

RoyalFlush

Bilgiliyim
INSENSITIVE demiş ki:
Gaz Soğutma : [Özel Soğutucu (Soğutmax)]
Dezavantajları :

1.)Çok pahalı yaklaşık 500$
2.)Bu kadar düşük sıcaklıkta terleme sorunu.
3.)Patlarsa hem bilgisayar hemde sizde çok büyük şekil değişikliği
8O

Nitrojen.Herkesin bileceği dilde arabalarda kullanılan NOS un bir çeşiti veya aynısı :wink1: Patlayıcı bir maddedir.Kasanızda bir benzin deposu taşımak gibi birşey.
Ps:İnanılmaz sonuçlar verir bilgisayarda.Bir videoda 5.5 ghz hızı -179 derece ile sağlamışlardı.Sıvı azot kullanıldığını söylüyordu videoda.

Bilim fuarlarında sıvı azot deneylerini görebilirsiniz.Örn: Bir gülü sıvı azotun içine daldırdıktan sonra çıkarttığınızda üflerseniz milyonlarca parçaya ayrıldığını görebilirsiniz :wink1:

Paylsım için ellerine sağlık :)

Şahsen bu fan olayına en gıcık kapan birisyimdir heralde intel fandan nefret edion bir çalışma sesi var bisim mahhellediki murat131 bile daha sessiz çalıo bnde colermaster aldım süper sesis ve soğutmadada bi okadar başarılı tevsiye ederim :D

MYSTR0 demiş ki:

Şahsen bu fan olayına en gıcık kapan birisyimdir heralde intel fandan nefret edion bir çalışma sesi var bisim mahhellediki murat131 bile daha sessiz çalıo bnde colermaster aldım süper sesis ve soğutmadada bi okadar başarılı tevsiye ederim :D
Hayırlı olsun ^^

belgther demiş ki:

Ama Nasıl Soguturki 8O

FeeL demiş ki:
MYSTR0 demiş ki:

Hayırlı olsun ^^
SaoLasın :D

RiqueLme

Bilgiliyim
Ayıp oLcak ama bu yazı aLıntı 2 ay önce mi ne baska sitede okudum orada söyle bi yorum yaptım burada yazim bari :D En ii Si kasayı buzdolabının icine koyun soğuk soğuk calıssın :D
ama arkadası belki alıntı yapmamıstır yine kesin bisi demek istemiom

belgther demiş ki:

Evet bende chip dergisinde buna benzer bi makale okumuştum. Birde başka yöntem var bu yöntemin videosunu izlemek için http://www.vtunnel.com/index.php/1010110A/d9b34f269d16c7d24e98cd64f193aab222d0a97aea7a85ebbee0bbab01792d0956377898c6d3b7bc16510 Kesinlikle Denemenizi tavsiye etmem riskleri cok fazla ama elinizde eski bir sistem varsa deneyin derim...

YuMi__YuMi

Bilgiliyim
kasanın açık durması hiçde sağlıklı deil 1 toz warsa zaten tozların tammını cekıyor ve ses oyle bir yukselır kı fanın yavaslamasına sebeb olur yavaslayınca ısınma ısınınca yanma herturlu şey olabilir o yuzden kasanızın kapagını acık tutmanızı hiç tavsiye etmem ama kasanın yaına 1 tane daha fan koyabilirsiniz ama biraz ugrastırır delceksınzı felan zor iş :)

Yukarı Alt