Full Str Blade VS. Full Str Glavie​

Bu konu birçok oyuncunun farklı yorum getirdiği bir konudur. :P Kimi derki Glavie Blade'i 2 gözü kapalı yatırır.Kimi derki Blade potu bitmediği sürece yatmaz.Şimdi ben bu işe kendi yorumumu getiriyorum.Şimdi her 2 klasıda inceleyelim.

Full STR Blader

+ Ları

~Yatır Batır skilleri tutarsa HP 'sini doldurma ve karşı tarafa epey zarar verme fırsatı bulur. [Bunu tutturursa bir wizard kolay kolay ayağa hayatta kalkamaz.]

~Shield'ı iyiyse alacağı DMG azalacaktır.

~İyi Br (Blocking Ratio)'si olan bir shieldı varsa Glavie'nin saldırılarına block atar. (Şans işi bu kısım biraz.)

~73 Lv Combolarının debuff özellikleri can yakar.

~Dayanıklıdır.

- Leri

~ Aldığı Dmg düşük olduğu gibi vereceği Dmg'de düşük olur.

~ Elindeki Shield iyi değilse hiçbirşeye benzemez.Boşu boşuna Dmg'inizden olursunuz.

~ Full INT Nukerlar karşısında kötü bir oyuncu çok zorlanır. (Eğer karşıdaki nuker silah skilleri ve snow kullanıyorsa.)

~ Acemilere hitap eden bir char değildir.Tuşlara rasgele abanarak işin içinden çıkılmaz.

sperator.png

Full STR Glavie

+ Ları

~ Yüksek Dmg Verirler.

~ Knock Back skilleri tutarsa karşının saldırısını keserler.

~ Criti iyi bir Glavie ölümcülül critler atabilir.

~ Stun skilleri tutarsa karşı taraf zor duruma düşer.

- Leri

~ Az HP niz kaldığında acaba block atarda sıyırır mıyım yada Yatır batır yapıp kurtulur muyum gibi bir umudunuz olamaz.Saldırıdan kornmalarının tek yolu Knock-Back'tir.

~ Bladerlara göre fazla Dmg verdikleri gibi fazla Dmg alırlar.

~ Çok şansız bir biçimde stunda,Knock back te tutturamazlarsa zora düşebilirler.

sperator.png

Bütün bunlar göz önünde bulundurulduğunda,bu 2 classın PvP si ortada geçer. 1vs1 de Blader daha avantajlıdır.Yatır batır falan derken karşıdakini bitirir.(Hele birde sırf 1vs1 için açılmış bir bladersa (ki genellikler force-fire giderler.) Karşıdakini maskara edebilirler.Ancak Event,FW,GW gibi toplu savaşlarda glavieler çok daha üstündür.Blader yatırdım batırdım diyene kadar bir wizardın gazabına maruz kalıp yatabilirler.Glavieler ise işi daha çabuk bitirdikleri için toplu olaylarda Bladerlardan kat kat üstündür.

Ama dersenizki PvP de kim yener? Bu 2 şeye bağlıdır. 1)Itemler, 2)Oyuncu Kalitesi..

Itemler:Itemler etkilidir.Çünkü diyelimki aynı Lv'da blader ve glavier kapışıyorlar.Diyelimki birinin elinde Sos+7 ler var diğerinin elinde düz +5 var. Bu PvP çok büyük bir mucize olmadığı sürece Sos+7 li vatandaşa gider. Sadece Weapon değil savunma da önemlidir.(Yeni başlayanlar genellikle sadece silaha önem verirler.) Full Blue+5 Setli bir blader NPC Setli bir glavieyi kukla eder çıkar.

Oyuncu Kalitesi:Eğer Blader bir çaylağın elindeyse hiçbirşeye benzemez.Çaylak arkadaş tutar sırf yatır batır yatır batır yapar.Comboları kullanmazsa,blader sadece kendini savunur.Ancak PvP yi yatmayan değil yatıran kazanıyor malesef :)

Eğer Itemleride hemen hemen aynı oyuncu kaliteleride aynıysa.O zaman criti atan,Skill özelliklerini tutturan kazanır.Ama her zaman düşüncem Bladerların avantajlı olduğudur.Sebebide Yatır-Batır skilleri.Eğer yatır batırları iyi bir oranda tutarsa blader pvp yi alır.Ancak düşük LvL larda.(Özellikle 63 Lv Yatırma ve 68 Lv Batırma skilleri yokken) Glavier avantajlıdır.Benim düşüncelerim bunlar.

sperator.png

Şimdi size Blader Vs. Glavier PvP videoları veriyorum.İzleyin kendiniz yorumlayın birde.

66 Lv Blader vs. 65 Lv Glavier:

[flash=425,350]http://www.youtube.com/watch/v/Ar1jlV_a7c4[/flash]

Link: http://www.youtube.com/watch?v=Ar1jlV_a7c4

sperator.png

80 Lv Blader Vs. 80 Lv Glavier

[flash=425,350]http://www.youtube.com/watch/v/GVMpf_0n7dE&feature=related[/flash]

Link:http://www.youtube.com/watch?v=GVMpf_0n7dE&feature=related

sperator.png

65 Lv Glavier Vs. 64 Lv Blader

[flash=425,350]http://www.youtube.com/watch/v/hKAtA76M3YM[/flash]

Link:http://www.youtube.com/watch?v=hKAtA76M3YM

sperator.png

Saygılarımla,
Wanderas

Dosyalar

90 lvl sınırının gelmesiyle bladerların diğerlerine göre daha avantajlı olduğunu düşünüyorum. Ama glavier ında hala insanı kendine çeken mistik bir yönü var. Glavi Vs Blader ezeli raklip ebedi dost :P

benim 90 lvl glavier charım vardı. pvp yapmaktan kaçındığım tek build str blader dır :) çok uzun sürer pvpler ama bleed ve division yediyseniz mavi pillinizin süresi dolmamışsa veya yoksa ölüm kacınılmazdır :)

CHaKaLL

Öğretiyorum
ImFine demiş ki:
benim 90 lvl glavier charım vardı. pvp yapmaktan kaçındığım tek build str blader dır :) çok uzun sürer pvpler ama bleed ve division yediyseniz mavi pillinizin süresi dolmamışsa veya yoksa ölüm kacınılmazdır :)
+1905

Yalnizgezen demiş ki:
90 lvl sınırının gelmesiyle bladerların diğerlerine göre daha avantajlı olduğunu düşünüyorum. Ama glavier ında hala insanı kendine çeken mistik bir yönü var. Glavi Vs Blader ezeli raklip ebedi dost :P
bence dezavantajlı :P
zırhlar boru gibi defans veriyor boru gibi hp buff lar cosuyor
11D silahlar her ne kadar yuksek DMG'si olursa olsun +9 dan assagi bi silahla STR ciyi yatırması pota bakar -.-" (kendime oz dusuncem...)
ps:ahahah konu 1 yıllık mış yeni gördüm biggrint1 nese: summer3:

Konu 1 yıllık evet ama sanki objektif bir yaklaşım olmamış özellikle 1. videodaki Glaiver çok acemi ve Hayatımda o kadar kötü pvp yapan birini görmedim , bana kalırsa mutlaka her karakterinb kendine göre dezavantajları ve avantajları var ama hiçbir karakter diğerinden üstün olamaz , üstün player vardır. Kaldı ki bir karakter diğerinden daha üstün olsaydı sanırım herkes aynı yapılandırmayı kasıyor olurdu , kimse bile bile ezik olucak karakterler kasmaz.Bu durumda en iyi karakter hangisidir sorusu saçma oluyor sanırım. Şahsi düşüncem. Teşekkürler.

Yukie

Zamanında uzun yıllar glavie idim. Açıkçası çok güzel bir builddi. Detaylı olarak anlatmak gerekirse;

Cap 80= Çok iyi idi. Stun skilleri arka arkaya olması ile güzel pvp yapabiliyordu. Tahmin edebileceğiniz gibi tek kafa tutanı blader'di.
Cap 90= Bladere gelen yeni kombo ile bir nebze kalitesi düşer oldu diyebiliriz, eskisi kadar güçlü olmasada yinede zevkli olduğu rahatlıkla söylenebilirdi.
Cap 100=Diğer buildlere 90 ve 100 de gelen skillere ve özelliklere nispeten glaviede çok fazla ilerleme yaşanmadığı gibi aynı anda yeni açılan skill kitapçıklarında skillerin kombolaşarak uzun sürer bir hal aldığı ortaya geldi. Çok iyi bir silah ve item seti düzmedikçe anlamsız kaldı.
Cap 110= Artık pes ettiğim zamandır diyebilirim. Hiçbir skili tekli bir vuruş halinden artık kombosal bir yapı aldı ayrıca hiçbir debuf ve ek özellik kazanmamasıylada artık pvp'ye bile giremez oldum diyebilirim. Her zamanda söylemiş olduğum skillerdeki silah % 'si düşük olduğu için SP sıkıntısına gelmemesi gereken bir builddi ancak sp sıkıntısı olduğunda bu stun,dull atma oranlarınıda bayağı bir etkiliyordu. Fakat diğer yandan başka CH karakterleri çok alternatif özelliklerede sahip oldular. Açıkçası onlara yetişebilmek için çok güçlü bir silah ve ekipmana ihtiyaç duymaya başladım. Sonrasında ise bunu yapsam dahi diğer rakip oyuncular aynı ekipmanla daha çok şeyler yapabileceklerini düşündüm. STR karakter olarak glavieden ya bow yada blader 'e dönüşmem gerekiyordu. Blader elbetteki bana göre daha idealdi pvp açısından, fakat blader kasma konusunda maalesef sınıfta kaldığı için (bana hızlı kasabilen bir build lazımdı) bow tek tercihim oldu.

Yeni glavier olmak isteyen arkadaşlar içinse arkadaş çevrenizin geniş olduğu bir çevreniz varsa seve seve glavier hatta (parti halde kasabilecekseniz) blader olabilirsiniz. Fakat çevreniz yoksa bow (bana göre) daha idealdir.

Yukie

broxni demiş ki:
Konu 1 yıllık evet ama sanki objektif bir yaklaşım olmamış özellikle 1. videodaki Glaiver çok acemi ve Hayatımda o kadar kötü pvp yapan birini görmedim , bana kalırsa mutlaka her karakterinb kendine göre dezavantajları ve avantajları var ama hiçbir karakter diğerinden üstün olamaz , üstün player vardır. Kaldı ki bir karakter diğerinden daha üstün olsaydı sanırım herkes aynı yapılandırmayı kasıyor olurdu , kimse bile bile ezik olucak karakterler kasmaz.Bu durumda en iyi karakter hangisidir sorusu saçma oluyor sanırım. Şahsi düşüncem. Teşekkürler.
+2010

11dgde ısler degıstı bladeler warıor keser oldu ornek ben :) en cok sevdıgım pvpdekı buıldeler1,olarak wızzler 2,olarak rogue 3,olarakda warıor chınlerı hesba katmıyorum glavıelerı hıc ^^ 11dgde blade forever asıl damgasını ıse 12dgde vuracak bladeler.

Blade deneyimli oyuncuda oldukça güçlüdür pvp açısından ama diğer alanlarda zayıf bence. Fw gibi topluluk halinde savaşılan ortamlarda yavaş kalıyor.

benca glaive daha havalı :D ama blader takla atın duruo oda süper :D ( farklı bakış açısı :D)

Yukarı Alt