Milli Futbolcular İspanya Maçından Umutluyuz

Olcay Şahan ve Nuri Şahin yarın oynayacakları İspanya maçından umutlu olduklarını söyledi.

2016 Avrupa Şampiyonası D Grubu ikinci
maçında yarın İspanya ile karşılaşacak olan A Milli Takım'da Olcay Şahan ve Nuri Şahin Marsilya kampındaki Turkcell Basın Merkezi'nde basın
toplantısı düzenledi.

İspanya maçında Türkiye olarak kendilerinin de söyleyecekleri olduğunu ifade eden Nuri Şahin ve Olcay Şahan, gündemdeki
olaylarla ilgili ilginç tespitlerde de bulundular. Hırvatistan maçında oynamayan ve dışardan konuşmanın kolay olacağını ifade eden Nuri Şahin,
Ernre Mor'un Modric'le fotoğraf çektirrnesiyle Ozan Tufan'ın Hırvatistan maçında saçını düzeltmesine gösterilen tepkilerin yersiz olduğunu söyledi.
Rakip İspanya'nın güçlü bir ekip olduğuna vurgu yapan Nuri Şahin, ancak "Bizim de söyleyeceklerimiz var" sözleriyle iddialı olduklarına vurgu
yaptı.

Olcay Şahan ise "Hırvatistan karşısındaki futbolumuz bize yakışmadı." dedi. 'Biz bitti demeden bitmez.' Lafını tekrarlayan Olcay
Şahan, şunları söyledi:

"İlk maçta hatalarımızı gördük. Şimdi bu maça iyi hazırlandığımızı düşünüyorum. Puan ya da puanlarla döneceğiz.
Kötü oynadık Hırvatistan maçında.Biz inanıyoruz kendimize. Hatırlayın eleme maçlarında kimsenin umudu yoktu. Biz bitti demeden bitmez dedik.
Son 15 maçtır mağlubiyetimiz yoktu. Biz de yakıştıramadık kendimize bu oyunu. Kalitemiz iyi. O yüzden şansımızın yüksek olduğunu düşünüyorum.
Bu ülke için yarın savaşacağız. Yeter ki 3 puan alalım gruptan çıkalım." diye konuştu.

Nuri Şahin ise yaptığı açıklamada, "Hırvatistan
maçından sonra morallerin biraz bozuk olması normal. 2 gündür takımın havası iyi. İyi çalışıyoruz. Belki Hırvatistan'dan daha iyi bir takımla
oynayacağız. Hatayı telafi edeceğiz. Hırvatistan maçında oyunu kabulleniş görüntüsü vermemiz bize yakışmadı. Hoca formayı kime verdiyse o hak
etmiştir. Ben 27 yaşındayım ve ilk defa büyük bir turnuvada oynuyorum. Heyecanlıyım." dedi.

Bu arada Hırvatistan maçında maç sırasında
saçlarını düzelttiği gerekçesiyle özellikle sosyal medyada eleştirilere maruz kalan Ozan Tufan'a da sahip çıkan Nuri Şahin, "Ozan'ın saçını
düzeltme anı belki tam o ana denk geldi. Ama bu kadar büyütülmesi çok saçma. Ozan Tufan genç bir futbolcu. Milli Takım'a uzun yıllar hizmet
edecek." şeklinde konuştu.

A Milli Takım'ın İspanya mücadelesi yarın TSİ 22.00'de Nice Stadyumu'nda oynanacak.

A MİLLİ TAKIM NİCE GEÇİYÖR

Bu arada EUR02Ü16 Fransa D Grubu 2. maçında yarın İspanya ile Nice'de karşı karşıya gelecek olan A Milli Futbol Takımı, bu maç
için kamp yaptığı Marsilya'dan kara yolu ile Nice geçecek.
Kafilenin TSİ 13.30'da hareket edeceği belirtildi.

Öte yandan Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ve aday kadrodan bir futbolcu, bugün
maçın oynanacağı Stade de Nice'de TSİ 13.45'te basın toplantısı düzenleyecek. A Milliler son çalışmasını ise TSİ 19.30'da yapacak.

Yukarı Alt