Merhaba , bu bölümde World Of Warcraft hakkındaki tüm sorularınızı cevaplamaya çalışacağım.Sorularınızı alayım :P

WoW nedir , yenilir mi , içilir mi?

World Of Wacraft dünya üzerinde yaklaşık 11.5 milyon kullanıcıya sahip , hayranlık uyandıran , grafikler iyi olmasa oynanabilirlik bakımından 10 üzerinden 10 puan alan bir mmo-rpg'dir

Oyunun Geçtiği Dönem ve Teması?

Alliance ve Horde olmak üzre iki taraf ve bunların her birindede 5 ayrı ırk bulunmaktadır.Genel olarak orta çağ teması oyunda gözümüze çarpıyor lakin oyunu tanıdıkça ne kadar derin bir oyun olduğunu anlıyoruz

Boyutu ne kadardır?Benim bilgisayarım çalıştırır mı?

Exp'suz 6-7 gb bc ile 12 civarı lich king ile ise 19 gb civarı bir yer kaplar.Grafikleri düşüktür , ortalama bir sistemle rahatça oynanabilir

Ücretli midir?

Evet ücretlidir.Hazır konu açılmışken bir konuya daha değinelim.Öncelikel wow'un kutus alınmalı.İçerisinden 30 gün oynamanızı ve acc.'u classic acc. haline getirmenizi sağlayacak key çıkacak.Daha sonra lredi kartınız varsa aylık 15 euro'ya oyunu oynayabilirsiniz.Eğer yoksa 2 aylık pre-paid card'lar alacaksınız , piyasada 60 lira civarı.

Şimdi sizin sorularınızı alalım :lol:

- Resim Silinmiş.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

Absence

Sabittir
Ps: Bedava oynayabilmemiz oyunu öğrenebilmemiz için private server v.b yok mudur?

Absence

Varsa bildiğiniz birikitanesini koyun bari bizde yararlanalım :D
:muck:

Absence demiş ki:
Sabittir
Ps: Bedava oynayabilmemiz oyunu öğrenebilmemiz için private server v.b yok mudur?

Tabi ki var , hemen sana birkaç private server'ın sitesini severim lakin oyunu kavramak için dahi olsa gerek lag , gerek npc vs.'daki sorun seni oyundan soğutacaktır.Bunun yerine hem orj. server'ın keyfini tatmak hemde oyunu kavramak için sitesinden 10 gün trial acc. alabilirsin.

http://www.wow-turk.com/ bu link seni kişi sayısının az olduğu fakat en az sorunun yaşandığı Türk Private server'ının sitesine götürür.

http://www.wowbeez.com/?drgn=1 wowbeez yine kaliteli bir private server'dır.

http://www.undamed-wow.com/ 'de sağlam bir private server ve 3.0.9(şuanki blizzard orj. eu realm'lerinin patch'ı) versiyoununda :thumbsup:

http://www.trywarcraft.com/ burayada bir göz at.acc. alıp orj. server'larda deneme yapabilirsin 10 gün boyunca.

İlk başta trial acc. alıp ordan da full acc. yapabilirsiniz.Bu arada private servarlardan başlıcak olursanız, mutlaka türk servardan başlayın. http://www.wturk.com den başlamanızı şiddetle tavsiye ediyorum.Ordaki dostluklar çok güzeldir.Ama orjinalın tadı ap ayrı.İmkanınız varsa orjinalde oynayın.İlk başta private servarda başlayın, oyunu öğrenin.Oyunu öğrendikten sonra orjinale geçin.Size tavsiyelerim bunlar.

Bi sürü pw server bulabilirsin bu adresten.
http://www.wowstatus.net/

PS:Orta okul zamanlarımda PC'de ilk tanıştığım online oyundu. O zamanlar Heaven diye bi server vardı. Tüm kafece orda oynardık. ilk 40 olup ata bindiğimde herkez başıma toplanmıştı :D Hey gidi günler. Şimdi milyon tane eklentisi gelmiş. Açıkcası oynasam çözemem :)

En sevdiğim build Warlock'du. ^^

ben wowdan kurtuldum sroya bulaştım puff hiç başlamayın.okulu ektim kız arkımı etkim daha dorusu sosyal hayatımı ektim bu oyun içinnnn.bıraktım sroda bi nebze sosyal hayatım var artık bot sayesinde...WoW bi oyun değil, internet ortamında sosyal bir tesisti benim için :). sattım karakterimi rahatladım...(80lv. holy pala)

wowun fun serverlarında eğlence garantisi veriyorlar bu serverler ücretsiz ve kolay oynanıyor ama bunlar wow kadar uzun ömürlü değil dediler doğrumu acaba ?

PK123 demiş ki:
wowun fun serverlarında eğlence garantisi veriyorlar bu serverler ücretsiz ve kolay oynanıyor ama bunlar wow kadar uzun ömürlü değil dediler doğrumu acaba ?
Orj. WoW'un onda biri kadar eğlenemezsiniz.WoW'u 7-8 patch geriden takip ederler.Lag oranı yüksektir , ne pvp için nede raid için adam bulamazsınız.AH diye birşey neredeyse yoktur.Sabah 65 yaptığınız karakteri akşam hesabınızda göremeyebilirsiniz.Battlelarda bugdan geçilmez.Ömürleri sunucudan sunucuya 1 haftadan 1 seneye kadar değişir.Exp'i 12-15X yaparak oyunun iyice içine xxxxler.Gear toplamak kolay adam bulmak zor!

Server
Efes
Takımı
Fenerbahce
yanınızda arkadaş bulabiliyorsanız oynayın derim 8)

Bunun single player olan warcraft ile bir ilgisi var mı ? Yoksa ayrı bir oynanışa mı sahip ? Gerçi 19 gb dan bahsedilmiş dudak uçuklatan bir boyutu var.

Advance

baris4890 demiş ki:
Bunun single player olan warcraft ile bir ilgisi var mı ? Yoksa ayrı bir oynanışa mı sahip ? Gerçi 19 gb dan bahsedilmiş dudak uçuklatan bir boyutu var.
Oynanış açısından tek ortak nokta yok diyebilirim ^^

iyi günler topic çok güzel ve yararlı olmuş ben bu oyunu çok merak ediyorum arkadaşlarım çok övüyorlar oyunu ama silkroaddan wow a geçeceğim oyun nasıl oynanır ne açılmalıdır hiç bi fikrim yok biraz bilgilendirebilirsen sevinirim

Konisiwa demiş ki:
iyi günler topic çok güzel ve yararlı olmuş ben bu oyunu çok merak ediyorum arkadaşlarım çok övüyorlar oyunu ama silkroaddan wow a geçeceğim oyun nasıl oynanır ne açılmalıdır hiç bi fikrim yok biraz bilgilendirebilirsen sevinirim
Oyun nasıl oynanır diye sormana gerek yok hemen orjinal sitesinden oyunu indir adamlar zaten sana 10 günlük deneme sürümünü bedava olarak veriyorlar nasıl oynancağını 10 günde öğrenemem ben diyorsan zaten çeşitli private serverlarında öğrenebilrisin. Ne amaçlıdır kısmına gelirsek bu oyunda istediğin her şeyi yapabilirsin ister pvp ister pve ister ticaret dungeon, raid, event ne ararsan var :thumbsup:

Yukarı Alt